Trening EMS - co to jest?

EMS

Electrical Muscle Stimulation (w skrócie EMS) to trening z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni. W ostatnich latach technologia treningowa EMS rośnie na popularności, przez niektórych nazywana treningiem XXI wieku ze względu na zaspokajanie tak wielu potrzeb osób ćwiczących.

Główną zaletą treningu EMS jest czas trwania jednostki treningowej.
Pełny trening trwa tylko 20 minut!

Czy to możliwe, aby 20 minutowy trening dawał takie efekty? TAK! W trakcie treningu EMS jednocześnie stymulujemy 9 partii mięśniowych i od pierwszych sekund ćwiczeń docieramy do mięśni głębokich, które bardzo ciężko świadomie aktywować podczas konwencjonalnego treningu na siłowni.

Trening EMS w EasyFit20 nie tylko pozwala nam w szybszym czasie utracić tkankę tłuszczową, ale również likwiduje bóle kręgosłupa, poprawia stabilizację, buduje masę mięśniową(przyspiesza przez to metabolizm) oraz poprawia jakość skóry!

Czym jest trening EMS?

Podczas klasycznych ćwiczeń nasz mózg wysyła impulsy poprzez układ nerwowy do mięśni wywołując skurcz i rozkurcz mięśni. W czasie treningu urządzenie EMS podaje impulsy elektryczne za pośrednictwem elektrod z kamizelki, w którą ubrana jest osoba ćwicząca i tym samym potęguje pracę mięśni i pobudza ich pełny potencjał pracy, czego my świadomie nie potrafimy zrobić.

Podczas treningu z elektrostymulacją nie potrzebujemy dodatkowych ciężarów (nie obciążamy kręgosłupa i stawów), ponieważ to impuls EMS bodźcuje nasze ciało do wysiłku. Im wyższy poziom impulsu, tym mocniej nasze mięśnie pracują.

Jak wygląda trening EMS?

Trening EMS zawsze powinien być prowadzony przez wyszkolonego Trenera Personalnego. Tylko wtedy mamy gwarancję, że trening EMS będzie przeprowadzony bezpiecznie oraz da nam wymarzone efekty.
Trener indywidualnie dobierze intensywność oraz rodzaj treningu do celów oraz możliwości osoby ćwiczącej.

Na początku naszej drogi z treningiem EMS w studio EasyFit20 bardzo mocno skupiamy się na nauczeniu klienta pracy z napięciem mięśniowym (impuls EMS potęguje 4-krotnie pracę napiętego mięśnia) i nauczenie go świadomości własnego ciała. W ten sposób poprawiamy stabilizację i równowagę całego układu ruchu osoby ćwiczącej, dzięki czemu możemy przejść do bardziej skomplikowanych i dynamicznych ćwiczeń.

Trening EMS

kształtuje sylwetkę

redukuje tkankę
tłuszczową i cellulit

poprawia kondycję

podkręca metabolizm

wzmacnia mięśnie powierzchowne i głębokie