Trening EMS

Czym jest trening EMS?

Trening EMS (Electrical Muscle Stimulation) czyli trening z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśniowej to kompleksowa, bezpieczna i skuteczna metoda treningowa, która ma swoje korzenie w fizjoterapii. Jest to obecnie najbardziej efektywna metoda treningowa na świecie, pozwalająca na kształtowanie sylwetki i poprawę wydolności organizmu bez konieczności spędzania kilku godzin w tygodniu na siłowni.

Elektrostymulacja mięśniowa polega na bezbolesnym pobudzaniu mięśni za pomocą impulsów prądu stałego i zmiennego, o różnej częstotliwości, dzięki czemu każdy trening gwarantuje skuteczne zaangażowanie najważniejszych grup mięśniowych całego ciała. Bez wykonywania trudnych ćwiczeń, wykorzystywania dużych ciężarów oraz spędzania długich godzin na sali treningowej. Skuteczność treningów z wykorzystaniem metody EMS jest potwierdzona naukowo!

Trening EMS

  • kształtuje sylwetkę
  • redukuje tkankę tłuszczową i cellulit
  • poprawia kondycję
  • podkręca metabolizm
  • wzmacnia mięśnie powierzchowne i głębokie (tzw. core muscles), których osłabienie jest jedną z najczęstszych przyczyn bólu pleców.

Metoda EMS od wielu lat wykorzystywana jest na potrzeby NASA oraz przez amerykańską armię. Treningi EMS są dopełnieniem treningów zawodowych sportowców – biegaczy, tenisistów, piłkarzy (np. zespołu Real Madryt), a także bokserów czy triathlonistów.

Z treningów EMS korzystają także gwiazdy show biznesu i modelingu min. aniołki Victoria Secret, modelka Alessandra Ambrosio, Madonna czy aktorki Liz Hurley, lIndsay Lohan i wiele innych.